Už 13. rok za sebou patrí ManpowerGroup medzi najetickejšie firmy sveta - ManpowerGroup Slovensko │ personálna agentúra s centrálou v Bratislave

Späť na všetky články Doba čítania článku 3 minút

Už 13. rok za sebou patrí ManpowerGroup medzi najetickejšie firmy sveta

Už 13. rok za sebou patrí ManpowerGroup medzi najetickejšie firmy sveta   Toto ocenenie je potvrdením, že spoločnosť ManpowerGroup patrí medzi firmy, ktoré preukázateľne napĺňajú svoje…

Už 13. rok za sebou patrí ManpowerGroup medzi najetickejšie firmy sveta

 

Toto ocenenie je potvrdením, že spoločnosť ManpowerGroup patrí medzi firmy, ktoré preukázateľne napĺňajú svoje záväzky k obchodnej integrite prostredníctvom dodržiavania zásad etiky, predpisov a transparentného riadenia vo svojej oblasti pôsobenia.

Bratislava, 18. marec, 2022  — ManpowerGroup® (NYSE: MAN) bola už 13. rok za sebou uznaná ako jedna z najetickejších spoločností na svete. Toto ocenenie udeľuje spoločnosť Ethisphere, globálny líder v definovaní a presadzovaní štandardov etických obchodných praktík. ManpowerGroup je jedinou spoločnosťou vo svojom odvetví, ktorá už viac ako desaťročie zohráva kľúčovú úlohu pri podpore pozitívnych zmien v spoločnostiach a komunitách na celom svete.

Prečo na silnej firemnej kultúre etiky záleží

Je podstatná pre všetkých zamestnancov – takto môžu firmy prilákať tie najlepšie talenty na trhu práce

Dôvera a transparentné vedenie vo firmách sa stalo nevyhnutnosťou. Progradujú nielen technológie, ale bezpečnostné hrozby a riziká, a preto je pre organizácie ochrana dát a informácií čoraz dôležitejšou témou. Tá so sebou prináša čoraz väčšie etické výzvy, ktorým musia spoločnosti čeliť.

Po viac ako desaťročie narastajúcom nedostatku talentov je po kvalifikovaných zamestnancoch veľký dopyt a ľudia s vyhľadávanými schopnosťami majú viac možností ako kedykoľvek predtým. Až 2 z 3 uchádzačov o prácu chcú pracovať pre firmu, ktorá s nimi zdieľa rovnaké hodnoty. Jasne definované ciele a správne nastavená etická kultúra sú kľúčovými faktormi, na základe ktorých môžu firmy zaujať a pritiahnuť tie najlepšie talenty.

 

Je dôležitá pre vašich klientov – vysoké etické štandardy sú vašou konkurenčnou výhodou 

Byť označený za lídra v oblasti etických obchodných praktík má priamy vplyv na hodnotu spoločnosti. Vo svete zložitých globálnych dodávateľských reťazcov sa transparentnosť stala predpokladom solídneho podnikania. Zainteresované strany očakávajú a požadujú, aby sa spoločnosti ujali vedenia v otázkach, ktoré sa dotýkajú ich životov a širšej spoločnosti.

Prax ukazuje, že v porovnaní so zaradením do ďalších rebríčkov, akými sú napr. Najobdivovanejšie spoločnosti podľa časopisu Fortune/Fortune’s Most Admired Companies alebo zaradenie medzi Fortune 500, organizácie 2 x častejšie prejavili záujem o spoluprácu práve s firmami, ktoré patria medzi najetickejšie spoločnosti sveta podľa Etisphere.

 

Je dôkazom toho, že v ManpowerGroup zodpovedne pristupujeme k dodržiavaniu ESG stratégie a cieľov, ktoré sme si vytýčili

 

Ako spoločnosť, ktorej účelom je spájať ľudí so zmysluplnou a udržateľnou prácou, chápeme dôležitosť dôvery a transparentnosti. Zaviazali sme sa k zodpovednému a transparentnému podnikaniu a sme hrdí na to, že môžeme spoluvytvárať vysoké štandardy etiky podnikania v našom segmente.

Náš rozsiahly globálny dosah – pracujeme vo viac ako 75 krajinách so stovkami tisíc zamestnávateľov – nám dáva príležitosť propagovať a obhajovať najvyššie etické štandardy obchodného správania a zodpovedného zamestnávania v regiónoch a odvetviach po celom svete.

 

 

Kompletný zoznam najetickejších spoločností sveta 2022 (the 2022 World’s Most Ethical Companies) a celá metodológia je k dispozícii na https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees.