ManpowerGroup je aj v roku 2024 najväčšou personálnou agentúrou na Slovensku

webové titulky

Spoločnosti ManpowerGroup Slovensko sa podarilo už po piatykrát získať prvenstvo v prestížnom rebríčku najväčších personálnych agentúr na Slovensku, ktorý každoročne zostavuje The Slovak Spectator v spolupráci s FinStat.  

  1. ManpowerGroup
  2. Lugera & Maklér
  3. Talent Solutions
  4. Edgar Baker
  5. TRANSFER
  6. Grafton
  7. GoodCall Slovakia
  8. Neumann Consulting
  9. Pro HR
  10. PROPLUSCO

Najväčšie personálne agentúry našli prácu menšiemu počtu ľudí. Kým v roku 2022 desať najväčších z nich úspešne obsadilo 5110 pozícií, v minulom roku to bolo 3386. Firmy sa snažia udržať si svojich zamestnancov a vychádzať im v ústrety, či už vo flexibilite, alebo vo vyšších platoch.

Trh sa výraznejšie mení nástupom umelej inteligencie. Sektory, ktoré dlhodobo hlásili nárast počtu zamestnancov, pristupujú k náboru konzervatívnejšie. Stále však platí, že ponuka práce je vyššia ako dopyt. Chýbajú však kvalifikovaní zamestnanci. Kde hľadať pracovný potenciál a obsadiť otvorené pracovné pozície? Tejto téme sa širšie venujeme v ManpowerGroup prieskume indexu trhu práce pre 3. kvartál roku 2024

Tento trend bude pokračovať, pretože nedostatok pracovnej sily sa bude prehlbovať aj vzhľadom na demografický vývoj našej krajiny,“ hovorí Zuzana Rumiz, generálna riaditeľka ManpowerGroup Slovensko. Až 75 percent zamestnávateľov má podľa nej ťažkosti obsadiť voľné pracovné miesta.

Winner_Recruitment Agencies

Kategórie: Novinky

Tiež sa ti môže páčiť