FAQ

Často kladené otázky 

Chcem sa uchádzať o prácu cez vašu spoločnosť. Aké sú ceny za vaše služby?
Uchádzačom o prácu poskytujeme naše služby vždy bezplatne. Informácie o pracovných pozíciách, ktoré vám ponúkneme alebo rady, či podpora, ktorú vám poskytneme, aby vaše šance získať pracovné miesto boli čo najväčšie, vás nebudú stáť vôbec nič. Spolupráca s nami je bezplatná, ale môžete veľa získať. 
 

Pracovná pozícia, o ktorú som mal záujem bola obsadená a mne prišla zamietavá odpoveď. Mám šancu nájsť si cez Manpower inú prácu?
Áno, samozrejme. V prípade, že sa pracovná pozícia uzavrela obsadením iného uchádzača, naši konzultanti vám vyhľadajú a ponúknu inú zodpovedajúcu prácu. Stačí sa iba jednoducho zaregistrovať do našej databázy kandidátov.  Registrácia je bezplatná. Ponuka ďalšej vhodnej pozície závisí od aktuálneho dopytu našich klientov, a preto vás prosíme o trpezlivosť. 
 

Nevybral som si ani jednu pracovnú pozíciu z vašej ponuky.
Je možné, že aktuálne v našej ponuke chýba pracovná pozícia, akú hľadáte. Naša ponuka pracovných miest sa dynamicky mení, aktualizuje a denne pribúdajú ďalšie a ďalšie pracovné pozície, preto je praktické, keď sa bezplatne zaregistrujete do Manpower databázy kandidátov. Váš profil i životopis tak budú k dispozícii naším konzultantom, ktorí vás budú kontaktovať hneď ako sa v našej ponuke pracovných miest objaví práca vhodná pre vás. 
 

Čo všetko si mám všímať pri výbere pracovnej ponuky?
Zvážte, či vám vyhovuje miesto výkonu práce. Položte si otázku, či ste schopný a ochotný za prácou dochádzať.
Skontrolujte, či vaše vzdelanie, zručnosti a pracovné skúsenosti vyhovujú požiadavkám, ktoré sú nevyhnutné pre uchádzanie sa o vami vybranú pracovnú pozíciu.  Ak kritériá nespĺňate, odporúčame vám vyhľadať v našej ponuke inú pozíciu a/alebo sa bezplatne zaregistrovať v Manpower databáze kandidátov. Naši konzultanti vám s jej hľadaním a výberom ochotne pomôžu.
Ujasnite si, o aký typ úväzku máte záujem. Chcete pracovať na hlavný pracovný pomer, skrátený úväzok, dohodu alebo na projektoch?
Spĺňa vami vybraná pracovná pozícia vaše platové očakávania? Pri pracovných ponukách uvádzame spravidla dolnú hranicu ponúkanej mzdy, prípadne rozmedzie, v ktorom sa mzda môže pohybovať. Definitívna výška odmeny je zhodnocovaná individuálne, obvykle je predmetom dohody medzi vami a vaším potenciálnym zamestnávateľom na osobnom stretnutí a rozhoduje o nej viacero kritérií špecifikovaných zamestnávateľom.
Posúďte, či vám vyhovujú firmou ponúkané zamestnanecké výhody a benefity. 
Oboznámte sa s uvádzanými
pracovnými podmienkami a premyslite si, či vám vyhovujú. ( Napr. zmennosť, práca počas víkendov a pod.)
 

Ako rýchlo ma budete kontaktovať, keď sa zaregistrujem?
Po odoslaní reakcie na konkrétnu pozíciu alebo po registrácii do našej databázy kandidátov, dostanete automatickú emailovú odpoveď. Ubezpečujeme vás, že naši konzultanti vynakladajú maximálne úsilie na to, aby vám poskytli spätnú väzbu najneskôr do 48 hodín od obdržania vašej žiadosti. Naším cieľom je sprostredkovať adekvátne uplatnenie každému kandidátovi. 
 

Ako rýchlo od zaslania žiadosti a registrácie do systému mi nájdete vhodnú prácu?
Koľko času uplynie, kým vám nájdeme zodpovedajúcu prácu? Je to individuálne, pretože výberové procesy na rôzne úrovne pozícií sú aj rôzne časovo náročné. Máme klientov, a teda aj ponzície, ktorých výberový proces je extrémne rýchly. V špecifických prípadoch môže uplynúť aj niekoľko mesiacov od zaradenia do výberového procesu po nástup do zamestnania. 
 

Moje vzdelanie a doterajšie pracovné skúsenosti nevyhovujú požiadavkám pracovnej pozície, o ktorú mám záujem. Oplatí sa mi to vyskúšať aj za týchto okolností?
Žiadosť každého kandidáta posudzujeme individuálne. Ak veríte, že pre potenciálneho zamestnávateľa budete prínosom a dokážete mu dostatočne presvedčivo odkomunikovať svoju chuť vzdelávať sa, nadobúdať nové zručnosti v oblasti vášho záujmu, a tie ďalej zdokonaľovať,  potom žiadna pracovná pozícia nie je nedosiahnuteľná. Je namieste, aby ste pohnútky a dôvody, ktoré vás motivujú k tomu, aby ste na pozíciu zareagovali, stručne a výstižne popísali v motivačnom liste, resp. v sprievodnom emaile zaslanom spolu s vaším životopisom potenciálnemu zamestnávateľovi. 
 

V akých lokalitách ponúkate pracovné miesta?
V našej ponuke nájdete predovšetkým pracovné miesta z celého Slovenska. Sme súčasťou medzinárodnej siete ManpowerGroup, preto máme možnosť nájsť vám prácu i v zahraničí, na základe spolupráce s pobočkami Manpower v iných krajinách. 
 

Dokážete mi zabezpečiť prácu aj v zahraničí?
Primárne ponúkame pracovné miesta na celom území Slovenska. Ale dochádza k situáciám, kedy sa na nás klient obráti s požiadavkou obsadiť pracovnú pozíciu napr. v Českej republike, či v susednom Rakúsku. V takomto prípade využívame zázemie globálnej spoločnosti ManpowerGroup, ktorej sme súčasťou a sprostredkujeme vám priamy kontakt na pobočku Manpower v danej krajine. 
 

Ponúkate aj sezónne práce, brigády, stáže?
Áno, sú súčasťou našej ponuky. Čo sa týka sezónnych prác a brigád, tieto pracovné možnosti bývajú často nárazové a zviazané s určitými konkrétnymi obdobiami (napr. vianočné sviatky, Valentín, obdobie prázdnin a dovoleniek, Black Friday, a pod.). Niektoré segmenty je treba personálne zabezpečiť brigádnikmi bez ohľadu na sezónu počas celého roka. napr. maloobchodné prevádzky, výrobné podniky, doprava, logistika, prípadne aktuálne zdravotníctvo. Študentom a absolventom vysokých škôl sú určené odborné stáže, ktoré sú skvelým spôsobom ako nadobudnúť praktické skúsenosti z oblasti personalistiky. 
 

Špecializujete sa na prácu v konkrétnych odvetviach? Aké úrovne pozícií ponúkate?
Obsadzujeme rôzne úrovne pozícií v širokom spektre segmentov: od operátorských vo výrobnom a automobilovom priemysle, cez špecialistov v logistike, administratíve, obchode a remeslách, až po manažérov a riaditeľov slovenských i zahraničných spoločností. V našej ponuke pracovných miest si každý uchádzač nájde vhodnú pracovnú pozíciu zodpovedajúcu stupňu jeho kvalifikácie. 
 

Chcem u vás pracovať/stážovať. Ako mám postupovať?
Vždy sa tešíme proaktívnym ľuďom, ktorí majú svoju víziu a dávku odvahy. Neváhajte, a pošlite nám svoje CV spolu so stručným sprievodným mailom, v ktorom nám krátko objasníte, prečo by ste v ManpowerGroup Slovensko chceli absolvovať stáž a čo vás priviedlo k myšlienke začať svoju kariérnu cestu práve v oblasti personalistiky. 
 

Ak mi nájdete prácu u klienta, budete mi z platu strhávať poplatok za jej sprostredkovanie?
Absolútne nie. Žiadny podobný „poplatok“, či „zrážka“ neexistuje. Ako sme už uviedli, uchádzač o prácu za naše služby neplatí. Ak ste naším prideleným zamestnancom a pracujete u nášho klienta, váš plat bude rovnaký ako plat kmeňových zamestnancov, a tiež získate identické zamestnanecké výhody a benefity. Ak v spolupráci s nami získate trvalý pracovný pomer priamo u nášho klienta, váš plat je výlučne výsledkom dohody medzi vami a vaším zamestnávateľom.