ManpowerGroup je opäť najväčšou personálnou agentúrou na Slovensku

winner-1

Spoločnosť ManpowerGroup sa opäť dostala na čelo rebríčka najväčších personálnych agentúr na Slovensku, ktorý každoročne zostavuje The Slovak Spectator v spolupráci s FinStat.  Okrem náboru, v ktorom je lídrom na trhu, bola na poprednom mieste aj v personálnom lízingu.

Najväčšie HR firmy na Slovensku (celkové hodnotenie)
10 najväčších HR firiem

 1. ManpowerGroup
 2. INDEX NOSLUŠ
 3. Manuvia
 4. ADECCO Slovakia
 5. Lugera & Maklér
 6. PROPLUSCO
 7. Grafton
 8. TRANSFER
 9. EUROPERSONAL & FABRIKA
 10. Maxin’s Group

Z celkového počtu 4 980 pozícií obsadila personálna agentúra ManpowerGroup vlani 2 062 pozícii. Celkovo podľa The Slovak Spectator počet obsadených pozícii na trhu všetkými agentúrami narástol medziročne o 38 percent.

Rebríček najväčších personálnych agentúr

 1. ManpowerGroup
 2. ADECCO Slovakia
 3. Lugera & Maklér
 4. Grafton
 5. TRANSFER
 6. GoodCall Slovakia
 7. EUROPERSONAL &FABRIKA
 8. Edgar Baker
 9. Pro HR
 10. Manuvia

Rok 2021 bol v oblasti obsadzovania pozícií pre firmy poznačený pandémiou, ktorá priniesla dočasné i trvalé zmeny na trhu. Ľudia zo segmentu HORECA odišli pracovať do iných sektorov, pričom časť z nich sa k pôvodnému povolaniu rozhodla nevrátiť ani po uvoľnení opatrení.

Hybridná práca stala bežnou praxou firiem a pribudlo mnoho pracovných pozícii, ktoré je možné vykonávať výlučne na diaľku. Ide najmä o pozície v IT, obchode, marketingu, ale aj v administratíve. Práca z domu umožňuje zamestnancom lepšie skĺbiť pracovný a osobný život a zamestnávatelia tento fakt zohľadňujú viac ako kedykoľvek predtým.
Došlo k nárastu pracovných ponúk a pracovný trh možno opäť charakterizovať ako trh kandidátov a nie ako trh zamestnávateľov.

 

Kategórie: Novinky

Tiež sa ti môže páčiť