Manpower Leadership Award 2020 patrí ôsmim šikovným stredoškolákom

Celoslovenská súťaž pre tímy stredoškolákov pod názvom Veľtrh podnikateľských talentov, ktorej víťazi ďalej postupujú do európskeho finále.

Copy-of-Untitled-Design-3

 

ManpowerGroup Slovensko spája s neziskovou organizáciou Junior Achievement (JA) Slovensko dlhodobá spolupráca. JA Slovensko každoročne usporadúva celoslovenskú súťaž pre tímy stredoškolákov pod názvom Veľtrh podnikateľských talentov, ktorej víťazi ďalej postupujú do európskeho finále. V rámci tejto súťaže ManpowerGroup Slovensko v tomto roku malo opäť možnosť prevziať záštitu nad kategóriou Leadership Award a udeliť cenu Manpower Leadership Award jednotlivcovi, ktorý preukáže mimoriadne schopnosti lídra.

Porotkyne z ManpowerGroup Silvia Kovácsová, HR Manager a Ľubka Gregorcová, HR Generalist, si museli v náročnej konkurencii šikovných stredoškolákov zo súťažných tímov z celého Slovenska poradiť s výberom tých najlepších. Tento ročník bol výnimočný aj tým, že všetky osobné interview, z výsledkov ktorých vzišli víťazi, sa uskutočnili formou online pohovorov, v rámci zachovania bezpečnostných opatrení z dôvodu pandémie COVID-19. Úloha Manpower poroty bola neľahká: zámerom bolo rozpoznať a oceniť silu jednotlivca v úspešnom tíme. Silvia a Ľubka museli identifikovať študentských lídrov, ktorí svojou činnosťou v pozitívnom smere ovplyvnili výsledky tímu a samotných členov tímu; lídrov, ktorí sú vzorom a motiváciou pre svoje okolie, majú jasnú víziu a vedia ju pretaviť do spoločnej práce, akceptujú rôznorodosť, dokážu ťažiť z individuálnych schopností členov tímu a vytvárať pozitívnu atmosféru v tíme. Manpower Leadership Award napokon získali študenti stredných škôl:

  • Erik Fatona – Bratislava, Obchodná akadémia, Račianska 107
  • Vanda Funtíková – Žilina, Súkromné gymnázium, Oravská 11
  • Janka Havranková – Dubnica nad Váhom, Gymnázium, Školská 2
  • Viktor Nagy – Bratislava, Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Hálova 16
  • Erik Pekarovič – Trenčín, Obchodná akadémia Milana Hodžu, M. Rázusa 1
  • Roman Sabó – Prešov, Evanjelická spojená škola, org. zlož. Evanjelické kolegiálne gymnázium, Námestie legionárov 3
  • Slavomír Šmídt – Tisovec, Evanjelické gymnázium, Jesenského 836
  • Filip Štibor – Poprad, Stredná priemyselná škola techniky a dizajnu, Mnoheľova 828

Víťazi kategórie Manpower Leadership Award automaticky postupujú na študentskú konferenciu Mladý líder, ktorá sa uskutoční 22. – 25. septembra 2020 v Bratislave a Belušských Slatinách. Víťaznou študentskou Firmou roka je tím študentov JA Firma REN z košického gymnázia na Poštovej 9, členovia tohto tímu budú reprezentovať Slovensko na európskom finále v Portugalsku. Všetkým víťazom srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov!

Kategórie: Novinky

Tiež sa ti môže páčiť